Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Fiskbestick i schatull 9006109



*

nr 900 6109


Fiskbestick i schatull

6+ 6+ 2, pläter


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 juni 2014
kl 18:50:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/6 14:15:55 1      800 kr
16/6 18:43:36 2      900 kr
16/6 18:45:27 1      1.000 kr
16/6 18:45:58 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr